11 Listopada

Z okazji 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy III i VI przedstawili program artystyczny pt." DO CIEBIE POLSKO ", przygotowany pod kierunkiem Pani Katarzyny Gus. Na program składały się wiersze i pieśni patriotyczne.

KONKURS PIEŚNI LEGIONOWEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

9 listopada odbył się w SP w Bydlinie międzyszkolny konkurs pieśni legionowej i żołnierskiej. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły wokalne w składzie: Joanna Jurczyk, Amelia Porc (kl.1) oraz Klaudia Piłka, Jagoda Stanek, Izabela Żak, Natalia Zalewska i Milena Grzanka (kl.6). Dziewczynki ze starszej grupy wiekowej otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!
Uczennice przygotowała do konkursu Pani Elżbieta Mucha.

Uczestniczki konkursu.

No promil - No problem

29 października wyszliśmy na ulice Ryczówka w marszu na Rzecz Trzeźwości na Polskich Drogach. Była to jedna z form realizacji kampanii Trzeźwa Małopolska No promil - No problem, do której nasza szkoła przyłączyła się po raz trzeci.

Maszerowaliśmy z transparentami, bezpromilowymi balonikami, gwizdkami wykrzykując hasła nawołujące do trzeźwości. Wierzymy, że takimi akcjami przyczyniamy się do wzrostu bezpieczeństwa na naszych drogach.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Również w tym samym dniu, odbyła się inauguracja kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom", w której uczestniczymy już od początku września.

Uroczystość była naprawdę udana i chyba nie ma już osoby w szkole, która nie wiedziałaby jak ogromną wartość ma czytanie książek.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie kl. 1, 2, 3 i 6 pod kierunkiem Pani E.Muchy przygotowali wesołe przedstawienie. Były to zabawne teksty związane z przedmiotami szkolnymi oraz piosenki. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia swoim nauczycielom, a także wręczyli bukiety pięknych kwiatów.

Dzień Nauczyciela.

OGŁOSZENIE!

"Tradycją w świat wartości" to projekt, który inicjuje współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest prowadzony w kierunku podejmowania wspólnego wysiłku, aby w rodzimej społeczności żyło się lepiej. Zachęcamy do wzięcia udziału w działaniach projektu, które przyczynią się w bezpośredni sposób do integracji społecznej i dostarczą wiele radości ze wspólnej realizacji oraz osobistej satysfakcji.
     Projekt realizowany jest w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Ryczówku, dzięki Stowarzyszeniu Forum Oświatowe "Klucze", które we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłosiło LOKALNY KONKURS GRANTOWY w ramach Programu "DZIAŁAJ LOKALNIE VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Rajd Hardego

Na trasę dwudniowego Rajdu Hardego wyruszyliśmy spod szkoły z Panią Jakubek pełni entuzjazmu. Trasa prowadziła z Ryczówka przez Godawicę, Golczowice, Jaroszowiec, Klucze do Chechła. Po drodze ten entuzjazm malał, bo trasa była naprawdę długa i męcząca (25km). Były odpoczynki, zbieranie grzybów i podziwianie widoków Pustyni Błędowskiej z Czubatki w Kluczach i Dąbrówki w Chechle.

Krótki odpoczynek, by nabrać sił.

Gdy dotarliśmy do punktu noclegowego w szkole w Chechle było już ciemno. Byliśmy wykończeni, jeszcze tylko "gorący kubek" i myk do śpiwora.

Udane grzybobranie Nasza kolacja.
Udane grzybobranie                     Nasza kolacja.

Rano wypoczęci (nie wszyscy, bo niektórzy nie umieją spać w grupie) wyruszyliśmy na metę rajdu w Kluczach. Po mszy i grochówce odjechaliśmy do domów. Szkoda,że to nasz ostatni Rajd Hardego z podstawówki, bo jesteśmy kl.VI.

Na mecie rajdu.

Sprzątanie Świata

W tym roku sprzątaliśmy naszą miejscowość a także teren wokół Stawu Czerwonego w Kluczach. Akcja sprzątania zaczęła się uroczystym apelem. Następnie uczniowie poszczególnych klas sprzątali przydzielone rejony Ryczówka. Śmieci było bez liku, trochę namęczyliśmy się i teraz na pewno zastanowimy się nim wyrzucimy papierek.

Sprzątanie Ryczówka.
Sprzątamy z wielkim zaangażowaniem.
Mamy już pełny worek śmieci.
W rezerwacie Smoleń - Dolina Wodąca.
Warsztaty terenowe w rezerwacie Smoleń.
I miejsce w konkursie plastycznym.

Klasa V z Panią Jakubek uczestniczyła w akcji "Czysta Jura" zorganizowanej przez Nadleśnictwo Olkusz. W ramach akcji sprzątaliśmy teren wokół stawów w Kluczach, a następnie udaliśmy się na warsztaty do Smolenia. Były to warsztaty terenowe w Dolinie Wodącej w rezerwacie Smoleń. Później odbył się konkurs plastyczny na najładniejszy plakat. Zwyciężyliśmy w kategorii szkół podstawowych zajmując I miejsce. Dostaliśmy też nagrodę dla grupy najbardziej zaangażowanej w sprzątanie. Każdy uczestnik dostał od Nadleśnictwa foldery i różne gadżety oraz czapeczkę, która będzie mam przypominać tą piękną akcję.