Ferie zimowe - 2011

Zajęcia teatralne Instruktor
Zajęcia plastyczne Instruktor
9 - 11 lutego Zakopane - wycieczka z projektu
"W kolorach tęczy" - edukacja artystyczna
i wychowanie przez twórczość,
realizowanego przez Stowarzyszenie Forum
Oświatowe "KLUCZE".
Projekt - z Fundacji PZU
Monika Półkoszek
Bogusława Jakubek
Gabriela Ekiert
Jowita Pandel
Alina Konieczniak
3 i 4 lutego
11.30-13.00
Zajęcia artystyczne
"Malowanie na szkle"
Instruktorzy
z GOK w Kluczach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ryczówku

W tym roku również dołączyliśmy do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała już po raz 19, tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia.

Wolontariusze.

Mimo zimowej aury kwestowaliśmy od rano do późnego popołudnia, zbierając pieniążki dla urologii i nefrologii dziecięcej.
     Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Warsztaty kulinarne

21 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne. Panie Zofia Guzik i Halina Widełka z Koła Gospodyń Wiejskich pokazały uczniom jak przygotować potrawy wigilijne ( pierogi z kapustą i grzybami, uszka ze śliwką, kapustę z grochem oraz barszcz czerwony). Przygotowane przez uczestników warsztatów potrawy były degustowane na wigilii szkolnej 22 grudnia.

TRADYCJĄ W ŚWIAT WARTOŚCI

7 grudnia zakończył się cykl warsztatów artystycznych, w których brali udział uczniowie szkoły oraz dzieci z przedszkola wraz z rodzicami.

Efekty swojej pracy w postaci własnoręcznie malowanych bombek, stroików oraz kartek świątecznych uczniowie zaprezentowali na kiermaszu świątecznym, który odbył się 14 grudnia w Świetlicy Gminnej. Kiermasz uświetniły "Jasełka" w wykonaniu uczniów szkoły oraz koncert pastorałek wykonany przez ucznia klasy V Marcina Kubańskiego.

MIKOŁAJKI

W tym roku mieliśmy aż dwóch Mikołajów z wielkimi workami prezentów. By uczniowie mogli dostać wymarzone prezenty, musieli się zaprezentować przed wszystkimi zgromadzonymi (podobnie jak i nauczyciele). Mikołaje przynieśli też ilustrowany album zwierząt do biblioteki szkolnej i pochwalili akcję "Cała Polska czyta dzieciom", którą prowadzimy od września.
      Uroczystość uświetnił koncert gitarowy Marcina Kubańskiego, ucznia kl.V.
      Był to dzień pełen wrażeń.

Z a p r o s z e n i e

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Ryczówku, Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie, Dzieci z Przedszkola serdecznie zapraszają na kiermasz świąteczny połączony z przedstawieniem "Jasełek", który odbędzie się

14 grudnia 2010 roku w Gminnej Świetlicy w Ryczówku o godz.17.00

Ozdoby świąteczne były wykonywane w ramach projektu na warsztatach, w których uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. Projekt "Tradycją w świat wartości" realizowany był dzięki Stowarzyszeniu Forum Oświatowe "Klucze", które we współpracy z Akademią Filantropii w Polsce ogłosiło LOKANY KONKURS GRANTOWY w ramach programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.