Festiwal Otwarte Zagrody

Natalia

Jednym z punktów Festiwalu Otwarte Zagrody, który odbył się w Rodakach, był konkurs "Opowiadacz historii". Przedstawiciel każdej szkoły opowiadał ciekawą legendę o swojej miejscowości. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Zalewska z klasy VI. Opowiedziała kilka ciekawych historii z przeszłości Ryczówka. Jury wysoko oceniło jej opowieść, zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!!! Do konkursu Natalię przygotowywała Pani Bogusława Jakubek.

Turniej Orlika - dalsze eliminacje

Dnia 20.09.2010r. odbyły się dalsze eliminacje turnieju w kategorii dziewcząt starszych. Dziewczęta z klasy VI pokonały drużynę z Chechła w pierwszym meczu. Drugi mecz zakończył się remisem i o awansie do wojewódzkich eliminacji zadecydowały rzuty karne. W ostateczności nasza drużyna pokonała drugą reprezentację ze szkoły w Chechle i awansowała do eliminacji wojewódzkich.
Gratulujemy naszej drużynie i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.

Ania podczas meczu.

Angelika  podczas meczu.

Klaudia strzela karne.

Nasza reprezentacja.

Marcinkowice

18 września 2010 roku w Marcinkowicach koło Nowego Targu odbył się przegląd dorobku artystycznego i kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich z Małopolski.

Piękne widoki Beskidu Wyspowego

W przeglądzie uczestniczyło KGW z Ryczówka razem z grupą uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Bogusławy Jakubek. Na konkurs kulinarny Panie przygotowały pierogi z kaszą gryczaną, a na artystyczny koronę z gałązek świerkowych ozdobioną przepięknymi kwiatami z bibuły oraz inscenizację "Czyje to dziecko?", w której brała udział nasza koleżanka Kinga Pandel.

Przy naszym stoisku

Specjalnością naszego KGW są pierogi z kaszą gryczaną

Występ KGW

Czyje to dziecko?

Na 16 prezentujących się kół Panie z Ryczówka zdobyły 2 miejsce. My wszystkiemu bacznie przyglądaliśmy się i postaramy się kontynuować te tradycje.

Turniej Orlika

Dnia 16.09.2010r.w Kluczach odbyły się gminne eliminacje w piłce nożnej Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV, V i VI w kategorii starszych chłopców. Po wyrównanej walce zajęli II miejsce w grupie, jednakże nie awansowali do dalszych rozgrywek.

Nasza reprezentacja.

Piotr podczas meczu.

Rajd Górski

W tym roku odbył się już XV Rajd Górski, tym razem w Góry Świętokrzyskie. Pełni humoru wyruszyliśmy na trasę rajdu pod opieką Pani Bogusławy Jakubek. Zdobyliśmy Łysicę - najwyższy szczyt tego pasma. Zwiedziliśmy klasztor na Św. Krzyżu i podziwialiśmy największe gołoborze. Było super, już z utęsknieniem czekamy na kolejny rajd.

Rajd Górski
Na szlaku przy kapliczce św. Franciszka
Łysica zdobyta
Szczęśliwi i dumni na Łysicy
Gołoborze na Św. Krzyżu
Na Św. Krzyżu

Pora wracać do szkoły

Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie naszej szkoły z radością rozpoczęli nowy rok szkolny 2010/2011.

Pani Dyrektor Katarzyna Seweryn-Haberka powitała zaproszonych gości, wszystkich uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły. Ze szczególną serdecznością zwróciła się do uczniów klasy I, którzy z powagą przystąpili do ceremonii pasowania na ucznia.

W nowym roku szkolnym życzymy Wam, Drodzy Uczniowie, aby szkoła była dla Was miejscem zdobywania wiedzy oraz odkrywania i rozwijania talentów. Nauczycielom i Wychowawcom życzymy satysfakcji z wypełniania misji oraz radości z dużych i małych sukcesów. Rodzicom życzymy, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele nadziei związanych z przyszłością dzieci.