Z wizytą w Bibliotece w Olkuszu

17 maja uczestniczyliśmy w warsztatach "Szkoła bezpiecznego Internetu" w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu.
     Oto główne hasła bezpiecznego Internetu, które wypracowaliśmy podczas warsztatów:

• Zabezpieczaj swój komputer
  • Myśl, zanim coś zrobisz
  • Chroń swoją prywatność
  • Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie
  • Rozmawiaj z dorosłymi o sieci
     Warsztaty były bardzo ciekawe i będziemy o nich pamiętać za każdym razem, gdy korzystamy z Internetu.

Przed biblioteką.

Warsztaty w bibliotece.

Kogut z Ryczówka
wyrusza na Dni Dziedzictwa 14-15 maja w Kluczach

PLASTIKOPIÓRY KUR

Tak dużo odpadów wtórnych zebraliśmy,
że cudnego kuraka utkaliśmy.

Na koguciej głowie sterczy krasy grzebień,
z pękatego korpusu aluminiowe nogi wystają,
a pióra strzępiaste na ogonie powabnie powiewają.
Dziś od rana kur tak głośno pieje,
że aż się Twardowski na księżycu śmieje.

Kogut.

Święta Majowe

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Ryczówku odbyły się obchody majowych świąt: Święta Pracy, Święta Flagi i 3 Maja.
     Na uroczystym apelu szóstoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w wokalno-tanecznym widowisku, które przypominało zebranym historię Polski i wprawiło widzów w dobry nastrój.
     "Nihil novi sub sole" - scenariusz widowiska z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja - sprawił, iż przed oczyma zebranych przesuwały się epizody z naszej przeszłości.
     Przez krótką chwilę widzowie gościli w czasach Jagiełły, Kościuszki czy Jana III Sobieskiego. Smaczku występowi dodawały bardzo współczesne kreacje Jadwigi i Marysieńki.
     Uczniom doskonale udało się przybliżyć postaci wielkich Polaków.
     Najbardziej podobało się "osadzenie" największych zwycięstw narodu polskiego w realiach naszej współczesności.

Uroczysty apel. Uroczysty apel.Uroczysty apel.

Jan Paweł II - Największy z Polaków, Mąż Stanu, Pasterz......

Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest,
ale przez to, czym dzieli się z innymi.
  (Jan Paweł II)

Osoba Papieża Polaka promieniowała i nadal promieniuje głębokim humanizmem, odwagą, dobrocią i miłością. Swą postawą i nauczaniem zapalał entuzjazm i radość wiary w sercach ludzi.
     Na ile Jego postawa, wrażliwość i miłość docierają do naszych serc przenikając nasze życie?
     Aby przybliżyć osobę Jana Pawła II i uczcić Go przed Jego Beatyfikacją, przeprowadziliśmy w Szkole Podstawowej w Ryczówku dwa konkursy: plastyczny - gdzie uczniowie wykonywali prace techniką dowolną przedstawiając Ojca św. Wszystkie prace ozdabiają naszą szkołę.
     Odbył się też konkurs wiedzy o Papieżu Polaku. Test zawierał pytania z dzieciństwa i młodości, pontyfikatu oraz podróży papieskich. Wszyscy uczniowie biorący udział w tym konkursie byli dobrze przygotowani - najlepszymi w tej dziedzinie okazali się: Kamila Sadera z kl. IV, Rajmund Leśniak oraz Marcin Kubański uczniowie klasy V. Gratulujemy.

Prace konkursowe.    Uczestnicy konkursu.

"Konkurs recytatorski jednego poety - Czesława Miłosza"

Natalia.

Natalia Zalewska - uczennica kl. VI znalazła się wśród laureatów gminnego konkursu recytatorskiego.
     28.04.2011 r. doskonale zaprezentowała umiejętności recytatorskie w utworze "Piosenka pasterka" i zajęła III miejsce.
     Usatysfakcjonowana, ale z mocnym postanowieniem dalszego szlifowania kultury żywego słowa, doskonalenia warsztatowych umiejętności powróciła do szkoły.
     Gratulujemy i mamy nadzieję, iż nie zabraknie jej zapału.

Dzień Ziemi

W czasach, kiedy człowiek coraz częściej wpływa na degradację środowiska naturalnego i krajobrazu na naszej planecie, Dzień Ziemi co roku przypomina nie tylko o tym, aby dbać o środowisko, ale również by zmieniać tryb życia na zgodny z naturą.
     Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia już od 1970 roku, w Polsce od 21 lat. Na całym świecie ponad miliard osób z 192 krajów obchodzi to święto, co czyni go największym świeckim świętem.

Co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Ryczówku aktywnie włączają się w obchody Dnia Ziemi. Po apelu, na którym uczniowie zasygnalizowali problemy naszej planety, sprzątaliśmy posesję szkolną, pracowaliśmy przy klombach i tarasach skalnych.
     W tym roku Światowy Dzień Ziemi w związku z Międzynarodowym Rokiem Lasów obchodzimy pod hasłem " Las całkiem blisko nas". Pamiętajmy o tym podczas spacerów po lesie!

KONKURS INTERNETOWY NA PLAKAT

Wszystkie klasy Szkoły Podstawowej w Ryczówku brały udział w konkursie internetowym, promującym ideę sadzenia drzew PO STRONIE NATURY.
     Konkurs polegał na wykonaniu dowolną techniką pracy, która następnie była zamieszczona na stronie www.postronienatury.pl
     Głosowanie internautów trwało tydzień. Z naszej szkoły najwięcej głosów uzyskały plakaty: kl.V 320; kl.VI 225 i kl.I 64 głosów. Wszystkim którzy głosowali na nas serdecznie dziękujemy!

Plakat klasy I.
Plakat klasy I
Plakat klasy II.
Plakat klasy II
Plakat klasy III.
Plakat klasy III
Plakat klasy IV.
Plakat klasy IV
Plakat klasy V.
Plakat klasy V
Plakat klasy VI.
Plakat klasy VI

"Spotkania z leśną poezją"

Uczestniczki konkursu.

7 kwietnia 2011r. odbył się w Bolesławiu I Powiatowy Konkurs Recytatorski "Spotkania z leśną poezją". Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: z kl.1 Julia Kazek i z kl.6 Natalia Zalewska.
     Natalia otrzymała wyróżnienie w kategorii klas 4-6. Serdecznie gratulujemy.