Tryptyk Wielkanocny

31 maja 2011r. w Gimnazjum w Bydlinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Tryptyk Wielkanocny". Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl.2: Joanna Jurczyk i Amelia Porc. Do konkursu przygotowała je p. Elzbieta Mucha. Dziewczynki zdobyły 2 miejsce!!!
Gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród. Uroczyste wręczenie nagród. Uroczyste wręczenie nagród. Uroczyste wręczenie nagród.

"SADZILIŚMY DRZEWA DLA PLANETY"

31.05.2011 r. mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej zorganizowanej przez wicewójta gminy Klucze - Panią Ilonę Szczęch.
     Uczniowie z naszej szkoły wraz z innymi przedstawicielami szkół podstawowych gościli w kompleksie pałacowo-parkowym w Koszęcinie, gdzie mieści się siedziba zespołu "Śląsk".
     W bardzo przystępny i interesujący sposób zaprezentowano zwiedzającym bogactwo i różnorodność strojów regionalnych. W Izbie Tradycji Zespołu podziwiać można było liczne pamiątki z podróży i koncertów, wystawę strojów ludowych, fotografie dokumentujące dokonania artystyczne Zespołu, a nawet przymierzyć kunsztowne elementy strojów weselnych.

Tego dnia dołączyliśmy także do grona tysięcy ludzi sadzących drzewa. W ramach międzynarodowej narodowej kampanii sadzenia drzew pomagaliśmy zalesić teren nieopodal miasta Koszęcin. Pod fachowym okiem leśników obsadziliśmy sosenkami teren zniszczony przez trąbę powietrzną.
     Nieco zniszczone dłonie zregenerujemy kosmetykami ufundowanymi przez głównego partnera akcji Yves Rocher.

Kotlina Kłodzka i Góry Stołowe

W dniach 23-25 maja 2011 odbyła się długo wyczekiwana przez nas wycieczka w rejony Kotliny Kłodzkiej i Gór Stołowych. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Przez cały czas towarzyszyła nam słoneczna pogoda, która podkreślała urok tych pięknych miejsc.

Błędne Skały. Park w Kudowie.

Podziwialiśmy fantastyczne formy skalne w Błędnych Skałach i na Szczelińcu Wielkim. Zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką i Kopalnię "Złoty Stok". Byliśmy w Kaplicy Czaszek i w Sanktuarium w Wambierzycach. Degustowaliśmy wodę w pijani wód w Kudowie i Polanicy Zdrój. Po wycieczce pozostały nam cudowne wspomnienia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

W Twierdzy Kłodzkiej. Wambierzyce.

Wycieczka była współfinansowana w ramach projektu "W kolorach tęczy" - edukacja artystyczna i wychowanie przez twórczość Fundacji PZU, realizowanego przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe "Klucze" w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Ryczówku.

Na szlakach Rajdu Wiosennego

Uczestnicy rajdu.

W tym roku trasa rajdu prowadziła od Imbramowic, gdzie zwiedzaliśmy klasztor Norbertanek poprzez Wąwóz Ostryszni do Suchej, gdzie odbyło się zakończenie rajdu. Długość trasy wynosiła około 12 kilometrów. Biorąc pod uwagę upał, który panował w dniu rajdu, chwilami było naprawdę ciężko. Jednak szybko zregenerowaliśmy siły na pikniku w Zespole Szkół w Suchej na zakończenie rajdu. Pozostały piękne wspomnienia.

Uczestnicy rajdu.

Poznajemy okolice Ryczówka

Na wycieczce. Na wycieczce.

W poniedziałek 23 maja br. wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę na Księżą Górę (642 m), skąd rozpościera się malowniczy widok na panoramę okolicy.
     Celem naszej wycieczki było poznanie historii naszej miejscowości, która sięga XVII w. Nazwa Księża Góra związana jest ze znajdującym się tu ok. 1680 r. klasztorem i pustelnią zakonu Kamedułów. Na szczycie stoi duży, metalowy krzyż, przy którym odśpiewaliśmy Litanię Loretańską , uwielbiając wraz z całą przyrodą Matkę Zbawiciela.

Na wycieczce. Na wycieczce.

Piękna pogoda, wspaniałe humory, trochę zmęczenia a przede wszystkim wspaniałe krajobrazy sprawiły, że wycieczka była bardzo udana.

Karta rowerowa

Dnia 20.05.2011r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową i motorowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie klasy III i IV oraz uczniowie klasy VI. W obecności funkcjonariuszy Policji Powiatowej w Olkuszu uczniowie wykazywali się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami jazdy na rowerze i motorowerze. Zadaniem uczniów było poprawnie przejechać tor przeszkód z zachowaniem przepisów ruchu drogowego.
     Wszyscy uczniowie przystępujący do egzaminu zdali go pomyślnie. Gratulujemy.

Uczestnik egzaminu. Uczestnik egzaminu.Uczestnicy egzaminu.

W szkole rozdano certyfikaty

W dniach 23.03.2011 - 18.05.2011 odbył się w szkole kurs szybkiego czytania prowadzony przez nauczyciela Szkoły Szybkiego Czytania i Technik Uczenia się "TUBAJ" Pana Mariusza Surwiłło. W warsztatach uczestniczyło 8 uczniów z klasy V i 2 z klasy IV. Uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające umiejętność szybkiego czytania i znajomości technik skutecznego zapamiętywania. Kurs był realizowany w ramach projektu "W kolorach tęczy"- edukacja artystyczna i wychowanie przez twórczość Fundacji PZU. Prowadzący zajęcia po przeprowadzonej ewaluacji uznał rezultaty przeprowadzonego projektu szkoleniowego za bardzo udane. Tempo czytania wzrosło o 507 słów, (czyli prawie 3 razy u każdego uczestnika), co pozwoli uczniom na znacznie szybszą i bardziej efektywną pracę w trakcie nauki, która sprawia im przyjemność.

Uczestnicy kursu.

PO STRONIE NATURY!

W kwietniu nasza szkoła brała udział w plastycznym konkursie internetowym, promującym ideę sadzenia drzew. Każda klasa wykonała plakat, na który internauci oddawali głosy.
     Organizatorzy docenili zaangażowanie naszych uczniów i ich kreatywność. Każda klasa otrzymała pamiątkowy, ładnie oprawiony dyplom. Teraz cała szkoła jest PO STRONIE NATURY.

Uczniowie z dyplomami.