Obcojęzyczny Konkurs Recytatorski

IV Obcojęzyczny Konkurs Recytatorski odbył się 8 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Rodakach. Uczniowie recytowali wiersze lub prozę w języku angielskim lub niemieckim nawiązującą do motywu "portret ekologicznej rodziny". Każdy z uczestników miał również za zadanie sporządzić plakat promujący ekologiczny tryb życia. Naszą Szkołę reprezentowali Natalia Zalewska, która zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI, natomiast Jakub Czerwiński zdobył II pozycję w kategorii klas I-III. Oboje recytowali wiersze w języku angielskim.

Uczestnicy konkursu z nauczycielką.

Uczestnicy konkursu.

Zajęcia sportowe

Już od 1 kwietnia 2011 roku uczniowie naszej szkoły jak i cała społeczność Ryczówka w godzinach popołudniowych może korzystać z wielofunkcyjnego boiska sportowego. Pod okiem animatora sportowego może rozwijać swoje zainteresowania sportowe, doskonalić i nabywać nowe umiejętności w piłce nożnej, siatkowej, ręcznej, koszykowej oraz poznać tajniki gry w tenisa ziemnego.
Zachęcamy do aktywnego spędzenia czasu wolnego na boisku szkolnym.

Zajęcia sportowe. Zajęcia sportowe.
Zajęcia sportowe.

Konkurs z języka angielskiego

31 marca w Szkole Podstawowej w Kluczach odbył się III Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Uczestnicy ze wszystkich Szkół Podstawowych w Gminie Klucze musieli wykazać się dużą znajomością kultury, historii, geografii Wielkiej Brytanii.

Uczestnicy konkursu.

Nasi uczniowie Marcin Kubański i Paweł Bogacz z kl. V zdobyli II miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Powiatowe Igrzyska Młodzieży

31 marca 2011 rok - SP nr 9 w Olkuszu - Powiatowe Igrzyska Młodzieży w mini piłce ręcznej. Dziewczęta przed meczem trochę zestresowane, ale z chwilą wyjścia na boisko
- stres mija. Drużyna dziewcząt rozgrywa ładny mecz i zajmuje II miejsce w powiecie.      Gratulacje.

Międzynarodowy Dzień Teatru

W tym roku Międzynarodowy Dzień Teatru świętowaliśmy właśnie w teatrze. Wyruszyliśmy o świcie do Krakowa niczym Grecy do Aten, poczuć się jak starożytni podczas Dionizji Wielkich.

W teatrze.

Prawie tak byłoby, gdybyśmy spędzili w "Grotesce" więcej czasu i tak jak Grecy, mieli możliwość objadać się wiktuałami. Niestety czasy się zmieniły, a teatr to nie Akropol. Nie ma co narzekać, było ekstra!

W teatrze.

Oto kilka wpisów uczestników wyprawy.

"Sztuka "Porwanie Baltazara Gąbki" czyli Smok & Roll bardzo mi się podobała! Oryginalne i zabawne przedstawienie zostanie na długo w mojej pamięci"

Anita P.

"Kiedy spektakl sensacyjno-muzyczny dobiegł końca, długo rozbrzmiewały oklaski zachwyconych widzów. Chciałoby się jeszcze i jeszcze oglądać tak wspaniałe przedstawienie"

Paweł B.

"Widowisko niezwykle dynamiczne, muzyka świetna, porywały do zabawyświatowe przeboje znanych zespołów: "Rolling Stons", "Pink Floyd", "The Beatles" i innych. Chętnie obejrzałbym spektakl jeszcze raz, bardzo lubię teatr."

Marcin K.

"Nawet nie sądziłem, że będzie tak fajnie. (...) Uśmiałem się z "pieluchy" i z wielu innych epizodów. Zasypaliśmy aktorów gorącymi brawami i żądaliśmy bisu, choć wiedzieliśmy, że specjalnie dla nas nie będzie powtórki (szkoda)."

Paweł J.

4 Żywioły
Twarzą w twarz z potęgą ziemskiej natury

28 marca uczniowie klas IV- VI wraz z nauczycielami wyruszyli do interaktywnego kina Cinema City Bonarka w Krakowie, aby zobaczyć film edukacyjny "4 Żywioły".
     Podczas 3 godzinnej "podróży" po salach kinowych odwiedziliśmy salę muzyki, wyobraźni, interakcji (gdzie mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę), ruchu, inspiracji, 3D.

W kinie. W kinie.

Uczestnicy wyjazdu jednogłośnie odpowiedzieli, że najfajniej było w sali ruchu, ponieważ, siedząc w ruchomych fotelach, znaleźliśmy się w samym środku szalejącego huraganu i mogliśmy zobaczyć monstrualne fale tsunami, które niszczą wszystko, co spotkają na swojej drodze.

Narodowy Dzień Życia

24 marca 2011r. włączyliśmy się do obchodów Narodowego Dnia Życia, który w tym roku dotyczył w szczególności zagadnienia budowania relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi. W dzień ten uświadamiamy sobie jak ważna jest nasza rodzina, rodzice, którzy dali początek naszemu życiu. Chcąc podziękować rodzinie za wspaniały dar życia i wzmocnić więzi w naszych domach uczniowie wykonali medale dla "super rodziny""super mamy", "dziadka na medal" czy "wspaniałej babci". W ramach obchodów cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uczestniczyła w prezentacji dotyczącej różnych możliwości spędzania czasu z rodziną.

Narodowy Dzień Życia.

I miejsce naszych piłkarek!

Dnia 22 kwietnia 2011 roku w SP Klucze odbyły się gminne zawody w mini piłce ręcznej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt z klasy VI. Dziewczęta w ładnym stylu pokonały swoje rywalki , zajmując I miejsce i będą reprezentować Gminę Klucze w rozgrywkach na szczeblu powiatowym.
     Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.