Święto Polskiej Niezapominajki

Z okazji Święta Polskiej Niezapominajki, 11 maja 2010r. odbył się w Szkole Podstawowej w Kluczach gminny konkurs piosenki "Nie zapomnij tamtych lat". Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klas 2-5. W kategorii klas 1-3 zespół wokalny w składzie: Wiktoria Bałazy, Kamila Domagała, Kamila Sadera, Natalia Pietrzak, Aleksandra Stanek i Roksana Czerwińska, otrzymał III miejsce. W kategorii klas 4-6, zespół "4 + 1",w składzie: Natalia Zalewska, Jagoda Stanek, Klaudia Piłka, Angelika Plutka oraz Paweł Jagła, otrzymał wyróznienie. Uczniów przygotowała do konkursu nauczycielka muzyki - Elżbieta Mucha.

Uczestnicy konkursu.  Uczestnicy konkursu.

Przepływamy Kanał La Manche

Dnia 1 Maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Maratonie Pływackim "Przepływamy Kanał La Manche", który odbył się na basenie w Kluczach.
Maraton organizowany jest z okazji obchodów Dni Ziemi Kluczewskiej.

Maraton pływacki.

Dodatkową atrakcją dla młodzieży była ustawiona w szkolnej sali gimnastycznej ścianka wspinaczkowa. Uczniowie przy fachowej asekuracji mogli zmierzyć się z wyzwaniem.

Święta Majowe -uroczysty apel

"Jesteśmy Polakami, dumni swoją historią" - usłyszeli zebrani na uroczystym apelu,

który odbył się 30.04.2010 r.

Uroczysty apel.

Barwy: biel i czerwień - to symbole państwa i narodu, który pod tymi barwami wybijał się na niepodległość.

Uroczysty apel.

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja.

RAJD "GÓRA STOŁOWA"

27 kwietnia pod opieką p. Bogusławy Jakubek klasa VI wyruszyła na rajd po ścieżce dydaktycznej "Góra Stołowa" w Jaroszowcu. Rajd odbył się ramach X Konkursu Wiedzy o Ziemi Kluczewskiej.

Uczestnicy rajdu.

Uczniowie poznali piękny zakątek przyrodniczy Gminy Klucze. Zapoznali się także z historią Jaroszowca w teorii i praktyce.

DZIEŃ ZIEMI

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole zapoczątkował uroczysty apel. Uczniowie klasy IV pod opieką p. Bogusławy Jakubek przedstawili krótki występ o tym jak i dlaczego trzeba dbać o przyrodę. Następnie wszyscy udali się sprzątać posesję szkolną. Uczniowie pracując w grupach plewili tarasy skalne, sadzili bratki na klombach, grabili trawniki.

Teraz wokół szkoły jest czysto i przyjemnie.