Finał konkursu wiedzy
"OMNIBUS - WIEM WSZYSTKO"

20 kwietnia 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Olkuszu miał miejsce finał konkursu.
18 drużyn szkół podstawowych Powiatu Olkuskiego walczyło o tytuł "OMNIBUSA". W obecnym roku w zmaganiach konkursowych wzięło udział 987 uczniów. Zespół uczniów z klasy I naszej szkoły w składzie: Natalia Plutka, Jakub Czerwiński i Wiktor Basiński zajął III miejsce. GRATULUJEMY!!!

Finał konkursu.     Finał konkursu.

Nasi finaliści.

KATYŃ - NA ZAWSZE POZOSTANĄ W NASZEJ PAMIĘCI

Z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej nauczyciele historii

przygotowali prezentacje multimedialna.

Prezentacja.

Uczniowie uczyli się historii, oglądali slajdy i słuchali o wydarzeniach, jakie rozegrały się w Katyniu, Ostaszkowie w 1940 r., kiedy to zginęło ponad 21 tysięcy polskich oficerów.

Prezentacja.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MARSZ PAMIĘCI

13 kwietnia 2010 roku odbył się w Krakowie Marsz Pamięci w hołdzie ofiarom Zbrodni Katyńskiej. W tej uroczystości uczestniczyła też delegacja uczniów i nauczycieli ze szkół Gminy Klucze. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. VI: Olga Porc, Paulina Basińska i Magda Porc pod opieką Pani Bogusławy Jakubek.

Marsz Pamięci.

Zgromadziliśmy się wszyscy na rynku krakowskim, gdzie w Kościele Mariackim odbyła się uroczysta msza w intencji ofiar Katynia i tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem w tragedii samolotu prezydenckiego. Następnie przeszliśmy ulicą Grodzką pod Krzyż Katyński, aby złożyć hołd poległym. Była to uroczystość pełna powagi i zadumy nad przemijaniem.

Marsz Pamięci.

Małe Dionizje

Przydrożna kapilczka.

Szkolne Dionizje z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozpoczęły się przedstawieniem kukiełkowym "Przydrożna kapliczka".
Cała społeczność szkolna wprowadzona w odpowiedni nastrój powitała Apolla z muzami. Grecki bóg - opiekun sztuk pięknych - opowiedział zabawną historię związaną z jego profesją i udzielił natchnienia młodym aktorom.

Prowadzący przybliżyli historię teatru i zaprosili do części konkursowej. Uczniowie przedstawiali parafrazy klasycznych utworów, fragmenty wybranych przez siebie tekstów literackich, a najmłodsi zaprezentowali widowisko kukiełkowe.
Nagrodę - "Złotą maskę"- wywalczyła kl. VI, która przedstawiła parodię lekcji j. polskiego.
Wszyscy uczestnicy zabawy wczuli się w swoje role, prezentując różne formy teatralne, ujawnili prawdziwe talenty sceniczne.