Dzień Dziecka
      W tym radosnym dla wszystkich uczniów dniu uczestniczyliśmy wraz z wychowawcami w ciekawych zabawach, po których posilaliśmy się kiełbaskami pieczonymi przy ogniskach.

Dzień Dziecka

Zawody sportowo-rekreacyjne dostarczyły nam dużo emocji.

Dzień Dziecka

Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyliśmy w seansie filmowym.

Nasz gość

Madlen.
     W ostatnim tygodniu maja gościliśmy w szkole Madlen Metzner z Niemiec, bliską przyjaciółkę uczennicy klasy V Klaudii Piłki.
      Madlen opowiadała nam o swojej szkole i swoich zainteresowaniach. Bardzo podobała się jej nasza szkoła, a w szczególności lekcje prowadzone przez nauczycielki metodami aktywizującymi.

"Eko-Planeta"

Angelika Mrówka uczennica kl. VI zdobyła wyróżnienie i nagrodę książkową w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta" i w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka".
Serdecznie gratulujemy!!!

Angelika

Nasza szkoła na światowym poziomie

Na Konferencji "Szkoły dla Ekorozwoju" 28 maja 2010 roku w Warszawie, Szkoła Podstawowa w Ryczówku otrzymała międzynarodowe eko-wyróżnienie - Certyfikat Zielona Flaga. Certyfikat nadany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska potwierdza zaangażowanie uczniów i nauczycieli w działania proekologiczne.
     Koordynatorem tych działań w naszej szkole jest Pani Bogusława Jakubek, która odebrała Certyfikat w Warszawie.
      Jesteśmy dumni, że mamy Zieloną Flagę - międzynarodowe odznaczenie, nadawane szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy 15 000 szkół z 47 krajów Europy, a także Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii.
Zielona Flaga Zielona Flaga Zielona Flaga Zielona Flaga Zielona Flaga Zielona Flaga