Mikołajki

Zwyczaj obdarowywania się w dniu 6 grudnia drobnymi prezentami ma swoje początki w średniowieczu, 1000 lat po śmierci patrona tej tradycji, Mikołaja, biskupa z Miry.

Do naszej szkoły starzec z białą brodą w czerwonym stroju zawitał w towarzystwie "diabełka", gdyż wszyscy inni pomocnicy okazali się zajęci. Gdy ktoś ujawnił, że nie był dostatecznie grzeczny diabełek używał rózgi. Ale niezbyt często, gdyż zarówno Mikołaj, jak i wszyscy jego pomocnicy są przyjacielscy i weseli.

Cierpliwie słuchali piosenek i wierszy, które przygotowali dla nich uczniowie. Obdarowali wszystkich drobnymi prezentami, gdyż w tym dniu najważniejszy nie jest kosztowny upominek, ale dar od serca.

Czary-mary

30 listopada występ artystów z cyrku "Szok" wprowadził w naszej szkole osobliwą atmosferę andrzejkową i rozpoczął dzień czarów - marów.

Jednym podobały się akrobacje i żonglerka klauna, inni próbowali rozgryźć tajniki sztuczek i nie ulec iluzji.

Miłośnicy zwierząt roztkliwiali się nad rozkosznie wystrojonymi i inteligentnymi pieskami, a byli i tacy, którzy chcieli otulić się wężem jak zimowym szalem. Piękna akrobatka udowodniła, że można się zaprzyjaźnić z groźnym gadem.

Odważni (a tych nie brakowało) próbowali swoich sił i starali się (niestety bezskutecznie) dorównać artystom. Śmiechu przy tym było co niemiara.

Czytamy z Misiem

W Światowym Dniu Pluszowego Misia (25 listopada) zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej wokół dużego misia o ludzkich rozmiarach. Połączyliśmy ten dzień ze spotkaniem czytelniczym w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom", w której uczestniczymy od września ubiegłego roku. Miś zachęcał nas wszystkich do czytania, a nasze Panie nauczycielki przeczytały jeden z rozdziałów kochanej przez wszystkie dzieciaki książki A.A.Milne "Kubuś Puchatek". Każdy z nas wie, jak ogromną wartość niosą ze sobą ksiązki, dlatego w ramach wspomnianej kampanii nauczyciele czytają nam przez 20 minut na każdej pierwszej lekcji w danym dniu.

Wycieczka do Krakowa

21 listopada dzieci z przedszkola oraz klasy 1 i 2 pojechały na wycieczkę do Krakowa. Najpierw odwiedziliśmy najmniejszą na świecie fabrykę cukierków. Na naszych oczach, w tradycyjny sposób, bez uzycia maszyn robiono pyszne cukierki. Dalszym etapem naszej wyprawy był Teatr Groteska. Obejrzeliśmy przedstawienie "Tygrys i Kapitan Morgan".
Do domu wróciliśmy nieco zmęczeni,ale za to pełni ciekawych wrażeń.

W fabryce cukierków

W Teatrze Groteska