Wydarzyło się w naszej szkole 2011/2012

Wspólne kolędowanie

21 grudnia, na cztery dni przed Bożym Narodzeniem, spotkaliśmy się w szkole na wspólnym kolędowaniu. Gdy na zewnątrz zapadł zmrok, i ku uciesze wszystkich pojawiły się pierwsze płatki śniegu, zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i wszyscy uczniowie zgromadzili się na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej.

Na scenie pojawili się najpierw mali artyści, którzy uczestniczyli w zajęciach teatralnych prowadzonych w ramach projektu "Wiedza - kluczem do sukcesu." Przedstawili oni krótki spektakl, pt. "Św. Mikołaj", wyreżyserowany przez panią Annę Leśniak. Następnie każda z klas zaprezentowała swoje umiejętności wokalno-recytatorskie: śpiewaliśmy przepiękne kolędy i recytowali wiersze wyćwiczone wcześniej z panią Ireną Lelkowską. Każdej kolędzie towarzyszył akompaniament Marcina Kubańskiego, który grał na keyboardzie.

Na koniec do kolędowania dołączyły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczówku. Gospodynie zaśpiewały nam kilka staropolskich kolęd. Nasze spotkanie przebiegło w ciepłej, świątecznej atmosferze.

Jak się odżywiać?

W 14 grudnia odbyła się w szkole prelekcja poświęcona zdrowemu odżywianiu prowadzona przez dietetyka Panią Małgorzatę Zagalak. Pani dietetyk przybliżyła uczniom wartości odżywcze poszczególnych produktów i korzyści płynące z przestrzegania zdrowej diety.

_____________________________________________________________

30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W dniu 13 grudnia w naszej szkole odbyła się prezentacja multimedialna z okazji 30 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
     Prezentacja przybliżyła uczniom wydarzenie sprzed 30 lat. Czarno-białe zdjęcia pokazywały wyjątkowo smutną rzeczywistość. Uczniowie po raz pierwszy usłyszeli o strajkach, godzinie policyjnej, widzieli kartki żywnościowe, walki uliczne ludności cywilnej z milicją i ZOMO. Zobaczyli także fragment filmu z pamiętnym wydarzeniem, w którym generał Wojciech Jaruzelski ogłasza wprowadzenie stanu wojennego.
      Wszyscy w skupieniu oglądali zdjęcia prezentacji, z sali padały pytania dotyczące życia ludności w tamtym okresie.

Zajęcia z aerobiku

W ramach projektu "Chcesz być duży i wspaniały, rób codziennie trening mały!" MEN w każdą środę prowadzone są zajęcia z aerobiku przez Panią Agatę Wdowik- instruktora aerobiku. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zajęciach i chociaż wychodzą z nich zmęczeni to zawsze towarzyszy im uśmiech na twarzy.

Wycieczka do Krynicy Górskiej

W dniach 1-3.12.2011 odbył się wyjazd do Krynicy Górskiej w ramach projektu "Chcesz być duży i wspaniały, rób codziennie trening mały!" MEN .
     Dzieci z naszej szkoły miały możliwość zwiedzenia Muzeum Zabawek, Parku Zdrojowego, Pijalni Wód, jednak największymi atrakcjami były: wyjazd koleją linową na Górę Parkową oraz wyjazd koleją gondolową na Jaworzynę Krynicką i spacer z przewodnikiem po górach. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Na Górze Parkowej.
Na Górze Parkowej