Wydarzenia szkoły

Marcin Kubański –FINALISTĄ

Uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Ryczówku Marcin Kubański, wziął udział w Finale Kuratoryjnego Konkursu Biblijnego z Ewangelii wg. Św. Jana, który odbył się 05.03.2012 r w Auli przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Bardzo sumiennie i z wielkim zapałem przygotowywał się do wszystkich etapów tego konkursu. W etapie szkolnym wzięli także udział Julia Kudela i Rajmund Leśniak jednak oni nie uzyskali wystarczającej ilości punktów, by przejść do półfinału. Półfinał odbył się w Chrzanowie 15.12.2011r. gdzie Marcin z bardzo dobrym wynikiem przeszedł do finału. Oprócz Ewangelii wg. Św. Jana, należało przyswoić wstęp, przypisy i słownik a do półfinału i do finału obszerną i trudną literaturę. Gratulujemy Marcinowi wspaniałego wyniku i tego, że jako jedyny mógł reprezentować naszą Gminę Klucze oraz powiat Olkusz w tym konkursie. Duże podziękowania należą się rodzicom Marcina i Jego dziadkom, którzy dokładali starań, aby Marcin mógł jak najlepiej przygotować się do wszystkich etapów tego konkursu. Opiekunem przygotowującym uczniów do konkursu była mgr Irena Lelakowska nauczyciel religii.

Inf.Irena Lelakowska

Konkurs MAT-EKO & EKO-MAT

21 marca w naszej szkole odbył się gminny konkurs matematyczno-ekologiczny MAT-EKO & EKO-MAT, składający się z dwóch etapów. Pierwszym było przygotowanie WebQuest pt. Zaczarowane ogrody oraz zbiórka makulatury drugim etapem było rozwiązanie zadań matematyczno – ekologicznych. Relację z przebiegu konkursu przedstawiono w formie prezentacji multimedialnej.

-----Kliknij by pobrać prezentację-----

Powitanie Wiosny

21 marca podczas, gdy w naszej szkole odbywał się gminny konkurs matematyczno- ekologiczy, uczniowie naszej szkoły świętowali pierwszy dzień wiosny. Klasy 1-3 zorganizowały seans filmowy, podczas którego obejrzały dwa filmy animowane. Natomiast klasy 4-6 miały zajęcia tematyczne, związane z wiosną. Po zajęciach wszyscy uczniowie udali się na plac szkolny, gdzie uwieńczeniem pierwszego dnia wiosny było spalenie Marzanny. Zobacz Galerię

Inf.Katarzyna Gantowska-Gus

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

Już od 20 lat uczniowie polskich szkół biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Wśród wielotysięcznej rzeszy uczestników corocznie są także uczniowie z naszej szkoły. W dniu 15 marca 2012 roku do KANGURA w naszej szkole przystąpiło 6 uczniów z klasy III oraz 6 uczniów z klasy VI. W ogromnym skupieniu (przez 75 minut) zmagali się z trudnymi zadaniami matematycznymi.

Z Hałdy w Himalaje

„Każdy ma swój Everest” – to motto projektu „Z Hałdy w Himalaje” organizowanego przez Fundację Ulica oraz Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach pod patronatem Wojewody Śląskiego. Każdy z nas musi codziennie zmagać się ze swoimi życiowymi Himalajami. Każdy również może osiągnąć swój Everest. Jak zrobiły to dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, opowiedzieli przedstawiciele AWF Katowice oraz Fundacji Ulica wychowankom Szkoły Podstawowej w Ryczówku podczas piątkowego spotkania. Pokaz slajdów z wyprawy oraz niecodzienne opowieści wywołały duży entuzjazm wśród młodych słuchaczy a mini konkurs wiedzy o Himalajach każdemu dał szansę na zdobycie upominków związanych z wyprawą. Jak trudno zdobyć wykształcenie w Nepalu i ile wysiłku trzeba włożyć aby codziennie uczęszczać do szkoły trudnymi górzystymi szlakami wiedzą uczestnicy wyprawy „Z Hałdy w Himalaje”. Wiedzą również, że warto przekazywać swoim rówieśnikom jak dobrze w pełni wykorzystać nasze rodzime warunki. Problem ten poruszony jest również w filmie „Z Hałdy w Himalaje”, który uczniowie mogli obejrzeć w ramach prezentacji.

Informację nadesłał Pan Paweł Kaźmierczak
Zastępca Przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego
Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Wycieczka do Krakowa z projektu „Wiedza – kluczem do sukcesu”

10 marca, w sobotę uczniowie klas I – III pojechali na wycieczkę do Krakowa – miasta królów Polski. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Zwiedzaliśmy Wawel z Katedrą, Groby Królewskie i Dzwon Zygmunta. Następnym punktem było Collegium Maius. Duże wrażenie zrobiło na nas Muzeum Multimedialne w Podziemiach Rynku Głównego, gdzie mogliśmy się przekonać jak wyglądał Kraków przed wiekami. Po takim programie wycieczki, trudno się dziwić, że wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni. Zobacz Galerię

Dzień Kobiet

„Być kobietą, być kobietą…marzyć ciągle będąc dzieckiem(…)” – tekst piosenki Alicji Majewskiej posłużył za inspirację do krótkiego występu artystycznego przygotowanego przez panów dla pań w dniu 8 marca. Oprócz tradycyjnych życzeń, kwiatów czy słodyczy, chłopcy z kl. IV i VI wcielili się w rolę kobiet. Najpierw zatańczyli balet „Jezioro łabędzie”, ucharakteryzowani i przebrani w stroje baletnic oczywiście, a następnie zaprezentowali typy kobiet, które zaobserwowali w codziennym życiu. Były to typy: kumpelka, sportsmenka, zdolna dziewuszka, feministka i kokietka. Chłopcy w swoich strojach kobiet, wywołali uśmiech na twarzy każdej kobiety w szkole. I o to właśnie nam chodziło w Dniu Kobiet! Zobacz Galerię

Mądra Sowa

Zgodnie ze Statutem naszej Szkoły uczniowie, którzy wyróżnili się bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem otrzymują dyplom „Mądrej Sowy”. W I okresie nauczania w roku szkolnym 2011/2012 średnią ocen powyżej 4, 75 uzyskali:
z kl. VI
Julia Kudela,
Anita Podlewska,
Marcin Kubański,
Rajmund Leśniak,
Paweł Bogacz
z kl. IV
Jan Zalewski
Mateusz Szymonek
Gratulujemy zdobywcom dyplomów i życzymy dalszych sukcesów w nauce!