Wydarzyło się w naszej szkole 2011/2012

Konkurs rozstrzygnięty !

2 marca 2012 r. odbył się finał szkolnego konkursu ortograficznego. III edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. O tytuł " Ortograficzny Erudyta " rywalizowało 14 uczniów z kl. IV, V, VI. W drugim etapie uczestnicy nie tylko pisali dyktando, ale musieli także wykazać się znajomością zasad ortograficznych, bogatym słownictwem i zaprezentować umiejętności z frazeologii.
Zdobywca I miejsca- MARCIN KUBAŃSKI- po raz drugi uzyskał tytuł" ORTOGRAFICZNY ERUDYTA " i odebrał nagrodę rzeczową.
Na II i III miejscu uplasowali się kolejno uczniowie kl. VI - JULIA KUDELA i PAWEŁ BOGACZ.
Zadowoleni laureaci i uczestnicy konkursu przyjęli gratulacje od dyrektora szkoły, nauczycieli
i kolegów.

OMNIBUS

W dniu 7 lutego 2012 r. odbył się szkolny etap powiatowego konkursu "OMNIBUS - wiem wszystko" dla uczniów klas I-III. Zadania polegały na napisaniu odpowiedzi na pytania, wyborze poprawnych odpowiedzi, układaniu puzzli, uzupełnianiu zdań z lukami, rozwiązywaniu krzyżówek, rebusów itp. Polecenia były zróżnicowane dla każdej grupy wiekowej, a zadania wykonywano indywidualnie.  Zwycięzcami konkursu zostali uczestnicy, którzy zdobyli najwięcej punktów i wykonali zadania najszybciej.  Tytuł "OMNIBUSA" Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Ryczówku:
w kategorii klas I otrzymała – Wiktoria Piłka
w kategorii klas II – Amelia Porc
w kategorii klas III – Natalia Plutka
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
Informujemy, że zwycięzcy przechodzą do kolejnego etapu gminnego który odbędzie się 27 III 2012r..

KONKURS ORTOGRAFICZNY

17 stycznia 2012 r. odbył się szkolny etap konkursu "Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego" dla uczniów klas III i II Eliminacje szkolne polegały na wykonaniu pracy pisemnej, składającej się z dwóch części, tj. części głównej -pisanie ze słuchu + test. W naszej szkole do ortograficznych zmagań przystąpiło 8 uczniów z klasy III, a 4 z nich zakwalifikowało się do etapu gminnego, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Kluczach 6 marca 2012 r. o godz. 10.00.
Tytuł "Małego Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Ryczówku w roku szkolnym 2011/2012" otrzymał Wiktor Basiński kl. III.
Tytuły " Małych Wicemistrzów Ortografii Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Ryczówku w roku szkolnym 2011/2012" otrzymali: Martyna Leśniak kl. III i Jakub Czerwiński kl. III.
Do gminnego etapu konkursu zakwalifikowało się 18 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Klucze, którzy zdobyli największą ilość punktów. Są to:

1. Wiktoria Bibuła - SP Bydlin
2. Wiktor Basiński - SP Ryczówek
3. Szymon Biś - SP Klucze
4. Wiktoria Marzec - SP Klucze
5. Zuzanna Plewniak - SP Chechło
6. Natalia Leśniak - SP Chechło
7. Emilia Krzeczowska - SP Chechło
8. Karolina Balik - SP Bydlin
9. Oliwia Banyś - SP Klucze
10. Martyna Leśniak - SP Ryczówek
11. Weronika Karolczyk - SP Kwaśniów Dolny
12. Weronika Badura - SP Jaroszowiec
13. Zuzanna Mitka - SP Jaroszowiec
14. Paulina Konieczna - SP Bydlin
15. Jakub Czerwiński - SP Ryczówek
16. Jakub Czerwiński - SP Jaroszowiec
17. Natalia Plutka - SP Ryczówek
18. Szymon Walnik - SP Klucze
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu ortograficznego i życzymy powodzenia w kolejnym gminnym etapie.

Walentynki

W związku z tym, że Dzień Zakochanych (14 luty) wypada w tym roku w trakcie ferii zimowych, św. Walenty zostawił pocztę nieco wcześniej, tj. w piątek, w ostatni dzień nauki. Do skrzynki Walentynowem trafiały kartki serduszka. Za ich pośrednictwem uczniowie naszej szkoły mówili bliskim i przyjaciołom, jak bardzo są dla nich ważni. Organizacją poczty Walentynkowej zajął się Samorząd Uczniowski. Bardzo miłym dopełnieniem Walentynek były czerwone akcenty w ubiorze każdego z nas.

Ucz się z głową

Wszyscy wiemy, że umiejętność uczenia przydaje się w życiu (nawet ludziom dorosłym), pomaga osiągnąć postawione sobie cele.
8 lutego podczas warsztatów prowadzonych przez Panią Joannę Piosik zrozumieliśmy, że można się uczyć skutecznie.
Poznaliśmy, jakie warunki i nawyki sprzyjają nauce oraz jak wykorzystywać 21 metod uczenia się, aby przyswoić wiedzę z różnych przedmiotów w domu i w szkole. Każdy aktywny uczestnik spotkania otrzymał imienny certyfikat ukończenia warsztatów „ Jak zwiększyć efektywność uczenia się”. Gdy już tak wiele wiemy o swoim charakterze, zarządzaniu własnym czasem i metodach pracy, nauka pójdzie nam jak z płatka.