Wydarzyło się w naszej szkole 2010/2011

Już wakacje!!!

Uroczystość zakończenia roku szkolnego miała miejsce 22 czerwca.
     Pani dyrektor Katarzyna Seweryn-Haberka, po przywitaniu wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów rozdała nagrody i wyróżnienia tym uczniom, którzy w kończącym się właśnie roku szkolnym brali udział w konkursach, zawodach sportowych lub otrzymali świadectwo z wyróżnieniem.
      Po części oficjalnej uczniowie z klasy piątej oraz szóstoklasiści, żegnający naszą szkołę zaprezentowali swoje programy artystyczne.
     Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim udanych oraz bezpiecznych wakacji. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas po odbiór świadectw.

W kolorach tęczy

Stowarzyszenie Forum Oświatowe "KLUCZE" wraz z naszą szkołą od października 2010 roku do maja 2011 roku realizowało projekt "W kolorach tęczy - edukacja artystyczna i wychowanie przez twórczość " z Fundacji PZU. W ramach tego projektu zrealizowano cykl zajęć rozwijających różne zainteresowania dzieci. Beneficjenci projektu mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach z plastykoterapii, choreoterapii, estetoterapii, biblioterapii, dramatoterapii oraz dwóch 3 - dniowych wycieczkach w ramach zajęć z estetoterapii, wyjazdów do biblioteki miejskiej oraz kursu szybkiego czytania. Dzięki działaniom zaplanowanym w projekcie dzieci wypracowały w sobie motywację do podejmowania wysiłku, poszukiwania własnych mocnych stron, budzenie wiary we własne możliwości i podnoszenie poczucia własnej wartości. W ramach projektu odbyły się także warsztaty dla nauczycieli z arteterapii prowadzone przez Panią Agnieszkę Wróblewską oraz warsztaty prowadzone przez Stowarzyszenie KLANZA.

Rodzina najwyższą wartością

We wtorek 21 czerwca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Ryczówku odbyło się Święto Rodziny pod hasłem "Rodzina najwyższą wartością ".
      Po uroczystym otwarciu przez Panią Dyrektor Katarzynę Seweryn - Haberkę i Ks. Proboszcza Stefana Walusińskiego zaczął się pierwszy w historii Ryczówka mecz pomiędzy nauczycielami a rodzicami. Zwycięską drużyną okazali się rodzice, którzy w nagrodę otrzymali puchar oraz słodki upominek. Po tak ogromnych przeżyciach zarówno dzieci, jak i ich rodzice rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych, plastycznych, a także uczestniczyli w zabawach integracyjnych, przy których śmiechu nie było końca. Wszystkie dzieci miały pięknie wymalowane buźki według własnego pomysłu, które były najlepszą dekoracją naszej uroczystości.
     Uczestnicy zawodów dostali ciekawe nagrody oraz dyplomy. Wszyscy zajadali się kiełbaskami z grilla, chlebem ze smalcem, ogórkami kiszonymi oraz słodyczami.
     Podczas uroczystości Rada Rodziców zorganizowała również loterię fantową, z której cały dochód będzie przeznaczony na działania dydaktyczno - wychowawcze w Szkole i Przedszkolu.

ŚWIĘTO RODZINY

Rada Rodziców, Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie, Dzieci z Przedszkola w Ryczówku
zapraszają na Święto Rodziny pod hasłem

"Rodzina najwyższą wartością"

w dniu 21 czerwca 2011 roku o godz.17.00
Miejsce spotkania: Plac Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Ryczówku
Proponujemy: Strój sportowy i obowiązkowo dobry humor!

Program Święta Rodzinnego

• Uroczyste rozpoczęcie Święta Rodzinnego na placu ZSP w Ryczówku.
  • Przedstawienie "Pan Twardowski" w wykonaniu słuchaczek Uniwersytetu
    Trzeciego Wieku, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kluczach.
  • Rozgrywki, zabawy integracyjne i inne atrakcje.
  • Czytanie dzieciom tekstu literackiego w ramach Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.
  • Rozdanie nagród i dyplomów.
  • Dyskoteka rodzinna.

Imprezy towarzyszące:

- malowanie twarzy dzieciom- wybór motywu,- loteria fantowa, - prezentacja sprzętu będącego na wyposażeniu OSP w Ryczówku, - demonstracja udzielania pierwszej pomocy przez Ratowników Medycznych,- grillowanie kiełbasek, słodycze, napoje- stoisko z watą cukrową, popcornem,- mecze towarzyskie w piłkę nożną.

Zapraszamy!

Dyrektor, Nauczyciele, Rada Rodziców, Uczniowie

Pierwsze uczniowskie doświadczenia
drogą do wiedzy

16 czerwca 2011r.w naszej szkole odbył sie pokaz umiejetności uczniów, zdobytych w czasie realizacji Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Jeszcze przed występem rodzice mogli obejrzeć wystawę prac plastycznych i swobodnej twórczości literackiej swoich "małych artystów".
     Uczniowie zaprezentowali piękny "Taniec motyli" z chustami, inscenizacje "Gąsienica-tajemnica" oraz "Jesteśmy rózni". Wykonali też piosenki z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Do zabawy włączyli rodziców, zwłaszcza podczas zabaw z chustą animacyjną i zabaw integracyjnych w kole.
     Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz myszki-palcynki,jako podziekowanie za udział w projekcie. Był również "słodki akcent" w postaci pysznych ciast,przygotowanych przez rodziców.

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka rozpoczął się uroczystym apelem, w trakcie którego wybrano nowe "władze" Szkoły.

1 czerwca obowiązki dyrektora, wicedyrektora oraz pani sekretarki przejęli uczniowie. Ich pierwszym zarządzeniem było zorganizowanie kiełbasek na placu szkolnym.

Po spożyciu posiłku i krótkim odpoczynku na świeżym powietrzu rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Następnie powróciliśmy na lekcje, w trakcie których rolę nauczycieli pełnili sami uczniowie. Nie było łatwo, doceniliśmy trud naszych nauczycieli.
     Po południu wszyscy świetnie bawiliśmy się na dyskotece szkolnej.