XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zagraliśmy z Fundacją Jurka Owsiaka kolejny raz, jak zawsze w drugą niedzielę stycznia. Już od dwóch dziesięcioleci Orkiestra pomaga chorym noworodkom. W tym roku hasłem przewodnim było „Gramy z pompą”, bowiem zebrane fundusze zastaną przekazane na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wolontariusze z naszej Szkoły (uczniowie klas V i VI) , mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, dzielnie kwestowali na ulicach Ryczówka. W godzinach popołudniowych, pod opieką pani Jowity Pandel-Myrcik i Bogusławy Jakubek pojechaliśmy do sztabu w Domu Kultury w Kluczach, aby oddać puszki i wziąć udział w występach artystycznych przedstawicieli różnych instytucji i osób z Gminy Klucze. Reprezentantem Ryczówka był Marcin Kubański, który zaprezentował kilka utworów na organach.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom!